لوازم و تجهیزات برقی, هوشمندسازی

مزایای مختلف نصب سنسور درب هوشمند

سنسور درب هوشمند

سنسور درب هوشمند یک وسیله الکترونیکی است که به شما کمک می کند تا با دستورات دیجیتال کار کنید و قادر است اطلاعاتی مانند ورود و خروج افراد، تشخیص حرکت و تشخیص لمس را تشخیص دهد. این سنسورها معمولاً به یک سیستم هوشمند متصل هستند تا اطلاعات را به آن ارسال کنند و اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.

ضروری ترین عامل در ایجاد یک خانه هوشمند، امنیت است. بنابراین هنگام انتخاب سیستم های ساختمان هوشمند همواره به امنیت توجه ویژه ای می شود زیرا یکی از عوامل مهم در انتخاب یک سیستم هوشمند می باشد. درب‌ها ضعیف‌ترین نقطه در هر خانه برای شکستگی یا سرقت هستند و درب‌های بدون حفاظ نشانه‌ای خوشایند برای سارقان است، به همین دلیل سنسورهای درب هوشمند بخش مهمی از یک سیستم جامع امنیت خانه و راهی نسبتا آسان و ارزان برای محافظت از خانه شما هستند.

سنسورهای درب هوشمند از باز و بسته شدن غیرمجاز درهای خانه جلوگیری می کنند. هنگامی که درب غیرمجاز باز یا شکسته می‌شود، حسگر فعال می‌شود و بلافاصله باز و بسته شدن در را تشخیص می‌دهد و اعلان‌هایی را بر روی تلفن همراه شما، تبلت‌هایی که پیام‌های متنی ارسال می‌کنند یا حتی گاهی اوقات تماس‌های تلفنی را بر اساس ترجیحات شما ارسال می‌کند.

تقریباً هر نوع دری که ممکن است در خانه خود داشته باشید می تواند سنسور درب هوشمند نصب کند. به طور کلی، از آنجایی که درها و پنجره های طبقه همکف آسیب پذیرترین نقاط ورودی هستند، ایده خوبی است که روی همه آنها سنسور نصب کنید. با این حال، اگر به تازگی امنیت خانه را شروع کرده اید و مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید، درب ورودی شما مکانی عالی برای شروع است.

سنسورهای درب هوشمند چگونه کار می کنند؟

انواع مختلفی از سنسورهای درب هوشمند وجود دارد، اما معمولی ترین طراحی شامل دو جزء مستقل – یک رید سوئیچ و یک آهنربا – است که وقتی به موازات یکدیگر قرار می گیرند یک مدار تشکیل می دهند و اجازه می دهند جریان بین آنها عبور کند.

وقتی دری باز و بسته می شود، قسمتی که به آن متصل است حرکت می کند و جزء دیگر به قاب درب ثابت می شود.

میدان های مغناطیسی توسط حسگرها برای ردیابی حرکت درها استفاده می شود. مدار قطع می شود زیرا جریانی در هنگام باز شدن درب جریان ندارد و این دو جزء را از هم جدا می کند و سیگنالی را به پانل اصلی ارسال می کند.

چرا سنسور درب هوشمند برای خانه یا محل کار شما ایمن است؟

سنسور درب هوشمند مزایای متعددی برای خانه و محل کار شما دارد. بیایید آن را بررسی کنیم تا شما را متقاعد کنیم که سنسورهای درب هوشمند برای افراد باهوشی مانند شما هستند!

  1. تردستی وجود ندارد!

هنگام خرید سنسور قفل هوشمند درب، نیازی به همراه داشتن کلید خانه خود نخواهید داشت. دستورات دیجیتالی از طریق اپلیکیشن  شما به سنسور درب بی سیم ارسال می شود. بدون نگرانی در مورد کلیدها، ممکن است به سرعت به خانه یا محل کار خود بروید و فقط با گوشی هوشمند خود می توانید درها را قفل و باز کنید.

  1. امنیت دفتر یا خانه را بهبود می بخشد

داشتن سنسور درب هوشمند یک مزیت بزرگ است زیرا سطح امنیت خانه  را بالا می برد. برای افزایش امنیت خانه یا محل کسب و کار خود، قفل های شکستنی معمولی را به قفل دیجیتال تغییر می دهید. دستکاری قفل های دیجیتال برای هر مجرمی دشوار است. به همین دلیل است که توصیه می کنیم یک سنسور درب هوشمند به خانه یا محل کار خود اضافه کنید.

  1. به اطلاعات گزارش روزانه در تلفن خود دسترسی داشته باشید

پس از نصب سنسور درب بی سیم، اگر علاقه مند به دانستن اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات گزارش روزانه یا فعالیت های خانه یا محل کار خود هستید، می توانید چنین اطلاعاتی را در گوشی هوشمند خود دریافت کنید. تنظیم زمانی که برای دریافت گزارش کل جزئیات فعالیت روی گوشی هوشمند خود نیاز دارید، تنها چیزی است که لازم است.

  1. از گوشی همراه برای مدیریت قفل و باز کردن قفل استفاده کنید

شما می توانید به سرعت درهای خانه یا محل کار خود را با گوشی هوشمند خود قفل و باز کنید. برای باز یا بسته کردن درب برای شما و سایر افراد، کافی است از گوشی هوشمند خود استفاده کنید.

سنسور درب چیست

  1. فراتر از یک قفل هوشمند

با استفاده از یک قفل هوشمند با سنسور درب هوشمند راه کاملاً جدیدی برای مدیریت ورودی درب خواهید داشت. شما می توانید علاوه بر قفل و باز کردن قفل درب، زمان باز و بسته شدن درب را به دقت زیر نظر داشته باشید. علاوه بر این، فایل‌های گزارش همچنان در نرم‌افزار خانه هوشمند شما نگهداری می‌شوند.

  1. محل سکونت یا محل کار خود را از هر کجا کنترل کنید

نصب سنسور درب هوشمند از یکی از بهترین راه ها برای مدیریت سیستم قفل درب خانه و محل کار شما است. با استفاده از تلفن هوشمند خود می توانید قفل و باز کردن درب ها را از هر کجای دنیا مدیریت کنید. در نتیجه مهم نیست کجا هستید، همیشه کنترل خانه خود را دارید!

  1. از خانواده و فرزندان خود محافظت کنید

سنسورهای درب هوشمند برای خانه هایی با کودکان و سالمندان مفید هستند. این به کنترل امنیت خانواده شما کمک می کند. با ارسال هشدارها و اعلان‌های به موقع در مورد باز و بسته شدن در در زمانی که دور هستید، حسگر هوشمند یکپارچه درب قفل شده و از خانواده شما محافظت می‌کند. مهمتر از همه، شما همیشه کنترل قفل را دارید.

  1. سنسور درب هوشمند مقرون به صرفه

با این وجود، سنسور درب هوشمند از مزیت اضافی قیمت مناسب نیز برخوردار است. در نتیجه، می توانید به راحتی هزینه آن را بپردازید تا امنیت خانه خود را افزایش دهید و به مزایای ذکر شده در بالا دسترسی سریع داشته باشید.

نصب و راه اندازی

اگر سنسورهای سیمی خریداری می کنید – حسگرهایی که مستقیماً به برق خانه شما وصل می شوند – ممکن است به نصاب حرفه ای نیاز داشته باشید. با این حال، نصب معمولاً برای سنسورهای درب هوشمند بی سیم چندان دشوار نیست. ممکن است گاهی اوقات نیاز باشد که دو نیمه سنسور به در و قاب بسته شوند. با این حال، یک چسب قدرتمند همیشه بهترین عملکرد را دارد. غیر از اینکه مطمئن شوید که آهنربا و سوئیچ نی با یکدیگر موازی هستند و به اندازه کافی نزدیک هستند که آهنربا مدار سوئیچ نی را ببندد، قوانین خاصی وجود ندارد.

نمونه های کاربردی سنسورهای درب هوشمند:

قوانین ایمنی برای حفاظت در برابر آتش در ساختمان های عمومی، بیمارستان ها، ساختمان های دولتی، هتل ها، ادارات و سایر سازه ها وجود دارد. به عنوان مثال، درهای ضد حریق را نمی توان با گوه یا موارد مشابه باز کرد و همیشه باید قفل شود تا زمانی که شرایط اضطراری وجود داشته باشد. سنسورهای درب هوشمند می توانند پایبندی به این قوانین را زیر نظر داشته باشند و در لحظه باز ماندن یکی از این درها هشدار دهند که این یک کاربرد بی نظیر استفاده از اینترنت اشیا می باشد.

سنسورهای درب هوشمند همچنین می توانند با هشدار دادن به مسئولین ورود غیرقانونی، از بخش های خاصی در داخل سازه محافظت کنند. برای برخی از افراد، مانند کودکان یا مبتلایان به زوال عقل، چنین هشدارهایی برای باز کردن درب می تواند مفید باشد.

از سنسورهای درب می توان در صنعت خرده فروشی برای تضمین حفظ دمای یخچال استفاده کرد: اگر درب قفسه یخچالی باز بماند، می توان برای حفظ کیفیت و ایمنی غذا و صرفه جویی در انرژی اقدام فوری انجام داد.

سنسورهای درب برای شمارش افراد و همچنین مفاهیم ایمنی مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال، تعیین تعداد دفعات استفاده از سرویس‌های بهداشتی در ساختمان‌های اداری امکان‌پذیر است و به شما امکان می‌دهد تا نظافت را متناسب با استفاده واقعی انجام دهید.

سنسورها را می‌توان روی پنجره‌ها و همچنین درها نصب کرد و شما را از هرگونه باز شدن غیرمجاز (مثلاً در ساختمان‌های شرکت خارج از ساعات کار) آگاه می‌کنند.

کاربردهای دیگر برای سنسورهای درب

سنسورهای درب هوشمند را می توان به روش های مختلفی مورد استفاده قرار داد، نه فقط برای محافظت از نقاط ورودی مانند درهای ورودی، درب های گاراژ، پنجره ها و غیره.

سنسورهای درب هوشمند همچنین برای قفل کردن هر قسمتی از خانه که ممکن است باز یا بسته شود، نگهداری اشیای قیمتی در داخل خانه، محدود کردن دسترسی به داروها یا وسایل نظافتی و خصوصی کردن اتاق کار استفاده می شود.

از دیگر کاربردهای سنسورهای درب هوشمند می توان به کابینت دارو، درب پاسیو، درب کابینت و دفتر و درب کابینت اشاره کرد. هر سطحی که می تواند جدا شود یا هر چیزی که نمی خواهید جابجا شود را می توان با سنسور درب پوشاند. به عنوان مثال، ممکن است یک سنسور در را در پایین تلویزیون خود نصب کنید تا از تغییر زاویه آن جلوگیری کند یا از یک سنسور در صندوق پستی خود استفاده کنید تا هنگام تحویل نامه به شما اطلاع رسانی کند.

سنسورهای درب هوشمند نیز می توانند به طور مفید در خانه های هوشمند به عنوان محرک استفاده شوند. یک ماشه یک فعالیت فناوری مانند باز کردن قفل هوشمند درب ورودی را با فناوری دیگری مانند روشن کردن روشنایی هوشمند خانه‌تان مرتبط می‌کند. فقط خلاقیت شما می تواند استفاده از حسگرهای درب را به عنوان محرک محدود کند. در اینجا چند پیشنهاد هوشمندانه ما وجود دارد:

درب کمد: یک سنسور روی در کمد نصب کنید تا پس از باز کردن آن، چراغ داخل آن روشن شود.

صندلی راحتی: یک سنسور روی صندلی راحتی خود نصب کنید تا بتواند تلویزیون شما را روشن کند و در حین خوابیدن چراغ ها را خاموش کند.

دوش: سنسورهایی را روی درهای دوش خود نصب کنید تا مطمئن شوید که فن حمام رطوبت هوا را در هر بار دوش گرفتن کاهش می دهد.

خرید و قیمت سنسور درب هوشمند

تعمیر و نگهداری سنسور درب هوشمند

بازرسی باتری: برای اطمینان از سالم بودن باتری ها، هر شش ماه یکبار آنها را بررسی کنید. به طور طبیعی، تمام سنسورهای بی سیم دارای باتری هستند، اما اکثر سنسورهای سیمی دارای باتری های پشتیبان نیز هستند که باید آنها را بررسی کنید زیرا سنسورهایی که باتری های آنها از کار افتاده است نمی توانند هشدار ارسال کنند. اکثر سنسورها به شما هشدار می دهند که باتری شما رو به اتمام است، اما ایده خوبی است که باتری های خود را هر شش ماه یکبار خاموش کنید تا مطمئن شوید که هنوز کار می کنند.

بررسی سایش سوئیچ: همه سوئیچ ها در نهایت نیاز به تعویض دارند. این اغلب منجر به هشدارهای کاذب می شود. در صورت وجود چندین هشدار نادرست، ممکن است زمان تعویض سنسور درب فرا رسیده باشد.

بررسی اثرات آب و هوا: سطوح می توانند در نتیجه تغییرات آب و هوا و رطوبت دچار انبساط، انقباض و یا خوردگی شوند، که همچنین می تواند هشدارهای نادرست ایجاد کند. اگر آهنربا و سوئیچ نی از یکدیگر نزدیکتر یا دورتر شوند، حسگر ممکن است فکر کند که در باز می شود. در این شرایط، ممکن است لازم باشد حسگرها یا خود در را تغییر دهید.

نتیجه

تنظیم سنسور درب هوشمند بسیار آسان است. این فقط وضعیت در، پنجره یا کشویی را که سنسور را به آن وصل کرده اید به شما ارائه می دهد. با این حال، به دلیل اینکه این یک سنسور درب هوشمند است، تمام اقدامات شما را ثبت می کند و حتی می تواند در صورت تغییر وضعیت به شما هشدار دهد. شما می توانید از این اطلاعات به عنوان محرکی برای خودکارسازی سایر محصولات هوشمند استفاده کنید.

برای خرید و سفارش سنسورهای درب هوشمند میتوانید با مجموعه فراهوش تماس بگیرید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *