آموزش, خانه هوشمند

قیمت هوشمند سازی خانه

قیمت هوشمند سازی خانه

قیمت هوشمند سازی خانه و طریقه انجام آن موضوعی است که برای اکثر افراد جالب است. داشتن خانه یا ویلای هوشمند می تواند آسایش و راحتی شما را افزایش دهد. در این نوع خانه ها اینترنت و دسترسی از راه دور حرف اول را می زند. به عنوان مثال می توانید با صدور دستوراتی از دستیار مجازی خود بخواهید دمای سیستم گرمایشی شما را تغییر دهد.

انواع مختلفی از پروتکل ها و سیستم ها وجود دارند که می توانند یک ویلا را هوشمند کنند. هر کدام از این پروتکل ها دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی هستند. هر برند و سیستمی قیمت متفاوتی دارد. البته هر چه امکانات و سیستم‌ها پیچیده‌تر باشند، هزینه‌های هوشمند بالاتر می‌رود. حال اگر قصد دارید این کار را در ویلا یا منزل خود انجام دهید، بهتر است در این زمینه به اندازه کافی تحقیق کنید.

هزینه هوشمند سازی خانه چقدر است؟

همانطور که در بالا ذکر شد، هزینه دقیق به پروتکل های موجود و نوع سیستم بستگی دارد. نکته مهم این است که با انتخاب تیمی از کارشناسان ماهر می توان هزینه های هوشمند سازی ویلا را تا حد زیادی کاهش داد. البته انتخاب نوع سیستم برای هر محیط و فضایی تنها کار متخصص است. شاید فضای شما نیازی به گرانی زیاد نداشته باشد و به ساده ترین روش بتوان آن را هوشمند کرد. البته باید علاوه بر کاهش هزینه، کیفیت سیستم و ابزار را نیز در نظر گرفت. سیستم هایی که در طول زمان شکست می خورند می توانند منجر به هزینه های اضافی شوند.

هزینه هوشمند سازی خانه چقدر است؟

عوامل تعیین کننده قیمت هوشمند سازی خانه چیست؟

سه عامل اساسی و مهم در تعیین قیمت  هوشمندسازی خانه  نقش دارند. اولین و مهمترین چیز محیط و اندازه فضا است. ساختمان‌های هوشمند در محیط‌های کوچک‌تر هزینه کمتری خواهند داشت، اما اگر فضای بزرگ‌تری را برای انجام کار انتخاب کنید، ممکن است مجبور شوید هزینه بیشتری بپردازید. دومین مورد مهم نوع هوش است. به عنوان مثال، اگر فقط می خواهید چراغ ها و لامپ های ویلای خود را هوشمند کنید، هزینه نسبتا کمی خواهید پرداخت. اگر قصد دارید تمام سیستم های گرمایشی، صوتی، حفاظتی و حتی لوازم خانگی منزل خود را هوشمند کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید.

سومین مورد برای تعیین قیمت هوشمندسازی خانه، انتخاب نوع سیستم و ابزار است. اکثر برندهای خوب دنیا ارزان نیستند. البته، فراموش نکنید که انتخاب یک برند با کیفیت پایین بعداً برای شما هزینه اضافی خواهد داشت. با ذکر همه موارد، باید این را نیز بدانید که تعیین دقیق هزینه فقط یک کار متخصص است. یک کارشناس هوشمند با بررسی محیط و نوع فضا می تواند قیمت مورد نظر را تعیین کند.

نکات تاثیرگذار در هزینه هوشمند سازی خانه

هوشمندسازی ساختمان یک کار حرفه ای و مهندسی است، نمی توان گفت که فقط یک سوال کلی می تواند پاسخگوی هزینه هوشمندسازی ساختمان باشد، اما عوامل زیادی در قیمت نهایی تاثیرگذار هستند، برای هوشمندسازی ساختمان یا خانه باید به آن توجه کنیم. به مسائل مختلف و از بین تمام موضوعات زیر که برای شما آورده ایم انتخاب کنید. البته قیمت هوشمند سازی خانه بر اساس معیارهای شما (که در ادامه به آن پرداخته می شود) و تخصص و حرفه ای بودن تیم ارائه دهنده خدمات متفاوت خواهد بود.

نکات تاثیرگذار در هزینه هوشمند سازی خانه

      اندازه و ابعاد  ساختمان

متراژ ساختمان یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت یک خانه هوشمند است. اما مشکل تنها مساحت خانه نیست، بلکه تجهیزات خانه اعم از در و پنجره است که طبیعتاً با افزایش متراژ بیشتر از آن ها استفاده خواهد شد.

یک خانه 300 متری نسبت به یک خانه 80 متری در، پنجره، دوربین های مدار بسته، دزدگیر و … بیشتر است، بنابراین طبیعتا به تجهیزات بیشتری نیاز دارد.

   تجهیزات هوشمند سازی

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین موارد در مورد نهایی کردن هزینه هوشمندسازی خانه، بحث تجهیزات مورد استفاده در فرآیند هوشمندسازی است. قبل از اینکه در مورد اهمیت برند سازنده دستگاه صحبت کنیم، ابتدا باید نوع کلی دستگاه را درک کنیم. دستگاه های هوشمند خانگی از نظر فنی به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

      بي سيم

      سیم دار

      ترکیبی از هر دو

سیستم های بی سیم و سیمی دقیقاً یک کار را انجام می دهند و تنها در یک  ویژگی متفاوت دارند و آن  هزینه است و در این زمینه سیستم های سیم دار به علت هزینه اولیه گران تر  هستند.

اما به طور کلی، استفاده از سیستم های بی سیم رایج تر است، زیرا در این صورت، اگر بخواهید توسعه ای را در سیستم خانه هوشمند انجام دهید، بسیار ساده تر خواهد بود، فقط ماژول جدید را به سیستم مرکزی متصل کنید، اما اضافه کردن یک سیستم سیمی سیم کشی ماژول های مختلف می تواند کار را دشوارتر کند. از طرفی امروزه با توجه به توسعه روزافزون ارتباطات بی سیم، در نهایت تمایل مردم استفاده از سیستم های بی سیم بدون توجه به هزینه های هوشمندسازی ساختمان است.

کلام آخر

برای ساخت خانه هوشمند خود باید اطلاعات قیمت هوشمند سازی خانه را بدانید تا بتوانید بر این اساس برنامه ریزی دقیقی انجام دهید. ارتفاع ساختمان، نوع تجهیزات و … از جمله آنهاست که هر کدام به طور مستقیم بر قیمت ساخت ساختمان هوشمند تاثیر می گذارد شما برای به حداقل رساندن بودجه خود در هوشمند سازی خانه و اطلاع از هزینه های این کار می توانید با کارشناسان فراهوش صحبت کنید و قبل از سفارش خود بودجه خود را اعلام کنید تا بهترین مشاوره و راه حل را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *